X
X

CredSSP Uzak Masaüstü Bağlantı Hatası Çözümü

Windows işletim sistemleri üzerinde gelen son güncellemeden sonra sistem üzerindeki RDP erişimlerinde kimlik doğrulama yapısı ile ilgili olarak hata alınmaktadır. Bu güvenlik açığı hakkında Microsoft firmasının yayınlamış olduğu bildiriyi https://support.microsoft.com/en-us/help/4093492/credssp-updates-for-cve-2018-0886-march-13-2018 adresinden ulaşarak görüntüleyebilirsiniz. Yaşanılan problemin giderilmesi kolay bir kaç işlem ile sağlanmaktadır.  Sorun hakkında yapmamız gereken işlemler aşağıdaki gibidir.

Başlat -> Çalıştır -> gpedit.msc (yerel grup ilkesi düzenleyicisi) açmamız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra Local Computer Policy -> Computer Confguration -> Administrative Templastes -> System -> Credentials Delegation -> Encryption Oracle Remediation alanına erişiyoruz.  Açılan pencere;

1-  Encryption oracle remediation (Enabled)

2- Options > Protection Level > Vulnerable

3- Apply -> OK

Diyerek problemi gidermiş olarak windows sunucunuza uzak erişim yapmaya başlaya bilirsiniz.

Görsel anlatım;


Uzak  masa üstü (RDP) ile erişimde alınan hata mesajı yukarıdaki gibidir.Başlat -> Çalıştır -> gpedit.msc işlemini yaptığımızda ilgili ekran açılmaktadır.


Local Computer Policy -> Computer Confguration -> Administrative Templastes -> System  adımlarını takip ediyoruz.Credentials Delegation alanına giriş yapıyoruz.
Encryption Oracle Remediation Alana giriş yaparak Encryption oracle remediation alanına giriş yapmaktayız. Açılan pencerede aşağıdaki işlemleri yaparak işlemi tamamlıyoruz.

İlgili işlemlerden sonra Windows sunucunuz üzerine RDP (Uzak masa üstü) erişiminiz aktif olarak başlayacaktır.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(823 defa görüntülendi. / 5 kişi faydalı buldu.)
ALAN ADI
HOSTING
SUNUCU
Önemli Bilgiler
Top