X
X

Web Hosting Türevleri

Teknoloji ilerledikçe, web sitelerinin ve müşterilerin gereksinimlarını en iyi şekilde karşılamak için farklı web hosting türleri tanıtılmıştır.

Web hosting en popüler web barındırma hizmetleri;

Paylaşımlı Web Hosting

Paylaşımlı hosting, bir web sitesinin diğer biroldukça web sitesiyle aynı sunucuda barındırılmasıdır. Çoğu web hosting şirketi paylaşımlı hosting sağlar. Kurulumu ucuz ve kolaydır, bu da kısa vadede çok fazla trafik beklemeyen yeni siteler için iyi bir seçimdir. Kişisel web siteleri ve ufak ve orta ölçekli işletmelere ilişik siteler için en uygun olanıdır.

Dijital pazarlama yahut çevrimiçi bir işletmeyi yönetme mevzusunda ciddi olan herkes, paylaşımlı hosting seçeneklerini dikkatlice gözden geçirmeli ve sağlayıcınızın, özellikle e-ticaret internet sayfaları için tasarlanan İsimtescil’in Business SSD hosting hizmetleri sunabileceğinden kesin olmalıdır. Paylaşımlı hosting, trafiği çok fazla olan büyük siteler için uygun değildir. Bu sitelerin, uygun web sitesi performansını garanti etmek için uygun miktarda kaynak barındıracak özel bir sunucuya ihtiyacı vardır.

VPS Hosting

Sanal özel sunucular (VPS), aslen birden çok internet sayfasına hizmet vermesine rağmen, sanal bir sunucunun her istemciye özel bir sunucu olarak göründüğü durumdur. Bundan dolayı, VPS tarzı hosting, paylaşımlı hosting ve kendi özel makinenizi alma arasında atılan adım olarak kabul edilir. Paylaşımlı hosting ve VPS arasındaki temel fark, istemcilerin özel hosting işlemine çok daha yakın olan VPS’yi yapılandırmak için tam erişime sahip olmalarıdır.

VPS genellikle yüksek maliyetler olmadan, özel bir sunucuya sahip olma esnekliğini isteyen minik internet sayfaları ve kurumlar tarafından kullanılır.

Özel Hosting

Özel hosting tüm sunucuların kiralanmasını sağlar. Bu tür bir web hosting, paylaşımlı hosting planlarıyla yan yana yerleştirildiğinde nispeten pahalıdır; bu yüzden, bir web sitesi daha fazla sunucu denetimü gerektiğinde kullanılır.

Bir veri merkezinde bulunan tüm sunucu ekipmanı ile tek bir internet sayfası sağlamaktan daha özel hosting hizmeti var. Daha fazla self servis sunucu yönetim imkânı sağlar. Bu daha elastiki bir düzenleme olarak kabul edilir, çünkü sunucu, yazılım ve güvenlik sistemleri üzerinde tam kontrol sağlar. Hem de, platformu kendiniz yönetmek için elinizde teknik uzmanlığa sahip olmanız gerekir.

Bulut Hosting

Bulut hosting, pazarda maksimum kullanılan hosting türüdür ve son yıllarda fazlaca popüler hale gelmiştir. Bu tür hosting, uygun maliyetli, ölçeklenebilir ve güvenilir bir web altyapısı elde eden, birbirine bağlı birçok web sunucusu içinde çalışır. Bulut hosting planları genellikle ölçülmemiş, güvenli bant genişliği ve sınırsız etki alanları için sonsuz oranda disk alanı sunar; Kaynak yoğun uygulamalar veya görüntüler benzer biçimde çok sayıda içerik varlığına sahip bir web sitesi çalıştırmanın etkili bir yöntemidir, ancak maliyeti çok daha yüksek olabilir.

Bayi Hosting

Bayi hosting, hesap sahibinin kendilerine ayrılmış durağan disk alanını ve bant genişliğini üçüncü taraflar adına bir internet sayfasına ev sahipliği yapmak için kullanabileceği bir web hosting biçimidir. Orijinal hosting hesabı sahibi bu durumda ‘satıcı’ dır. Bayi hosting, satın alınan alan miktarı gerekmediğinde ve ayrılan kaynakların bazıları başka bir tarafla paylaşılabildiğinde yararlıdır.

Hosting sağlayıcıları, bu işletme uygulamasıyla ilgilenen girişimcileri ağırlamak için özel satıcı barındırma planları sunar. Bir bayi hosting planı satın almak, birden çok tesir alanı olan herkes için de yararlıdır. Web siteleriniz için kendi hosting paketlerinizi tasarlayabilirsiniz veya müşterileriniz bayi hosting hesabına tahsis edilmiş kaynakları verir.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(309 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)
ALAN ADI
HOSTING
SUNUCU
Önemli Bilgiler
Top