X
X

Merhaba Sevgili Müşterilerimiz, bugün sizlere yeni çıkardığımız bot sistemi olan, Alpha Özel Sunucu ve Web sistemini tanıtacağım. Bu sistem tamamen kullanıcı istekleriyle kodlanmış olup hala geliştirilmeye ve güncelleme almaya devam etmektedir. İçerisinde bulundurduğu sistemler:


 Proxy ve Sunucu Koruma Sistemi
- Genel sunucu botu
- Departman sistemi (Ayrı departman veya tek merkezden kontrol.)
- ChanServ/NickServ/Sales/Güvenlik/Vip/Spam Departman yönetim sistemi.
- Web panel sistemi
- Oper panel sistem ve yönetimi
- Sonic Panel Radyo Sistemi. (SSL Dinleyici IP'si saptama.)
- Radyo Koruma Sistemi (Radyo saldırılarına karşı koruma sistemi.)
- Eğlence eklenti sistemi
- Webmaster araç ve sistemleri
- Havuz sistemi (Bağlı bulunduğu bütün sistemlerde ortak ban sistemi.)
- Raporlama ve İstatistik Sistemi
- Reklam Yönetim Sistemi
- Eggdrop Kontrol Sistemi (Eggdrop puan sıfırlama ve giriş çıkış.)
- Oto Spamfilter Sistemi. (Belirli saat aralıkları seçebilme.)
- Bnc Sistemi
- Güncelleme Sistemi
- Destek Sistemi. (Direkt olarak firmaya mesaj atabilme sistemi.)

gibi daha sayamadığımız bir çok sistem içermektedir. Gelin birlikte ekran görüntüleriyle birlikte inceleyelim.

Öncelikle bot komutlar görüntüsü şu şekildedir:

Bot dört statülü sistemden oluşmaktadır:

-Ana Master
-Ana Masterın ekleyebildiği yardımcı masterlar
-Departman yöneticileri ve görevlileri
--Operler

Ana Master: Departman görevlileri atayabilir, master ekleyebilir, ceza sistemini ve bnc sistemini kullanabilir ve botta mevcut olan bütün komutlara erişebilme imkanı vardır.

Yardımcı Masterlar: Departman görevlileri atayabilir, ceza ve bnc sistemi ile master ekleme komutları ve sunucu değişiklikleri komutları haricindeki tüm komutlara erişebilirler.

Departman Yönetici ve Görevlileri:Departman yöneticileri bağlı bulundukları departman komutlarının tamamına erişebilir ve departman ceza sistemini kullanabilirken, departman görevlileri bunlar dışında kalan tüm komutlara erişim sağlayabilirler.

Operler: Genel oper komutlarının tamamını kullanabilir ve user onay sistemlerini kullanabilirler.

Master komut sistemine görsel açıdan bakacak olursak:

Görüldüğü üzere büyük değişiklikler gerektiren tüm komutlar bu bölümde yer alır.

Örneğin bot üzerinde ChanServ departman kanalı atadınız diyelim:

 

[16:58:21] <SuLh> !departman cs #ChanServ
[16:58:21] <%Alpha> Başarılı - Chanserv Departman kanalı #ChanServ olarak değiştirilmiştir.Sistem otomatik olarak artık o kanalı baz alacaktır:

 

[16:58:49] <SuLh> !cs
[16:58:49] <%Alpha> 4[Hata4] - ChanServ Departmanına kanal atanmıştır. Yetkiliyseniz #ChanServ kanalında işlem yapınız.Tabii ki daha sonra bunu !departman sil CS diyerek kayıtlarını silebilir eski haline getirebilirsiniz.

Hadi gelin ChanServ/NickServ/Sales gibi departmanların komutlarına bakalım. Güvenlik vip ve spam sisteminde büyük değişiklikler var onları sona sakladım.

ChanServ Departmanı:


NickServ Departmanı:
Sales Departman Komutları:

Görüldüğü üzere genel hatlarıyla departman komutlarının tamamı var ve bunun yanı sıra departman kayıtları ile ekstra olarak Sales üzerinde eğer bir ödeme yaklaşmışsa ana master'a ve sales departmanına ödeme yaklaştı diye bildirim yapılıyor.

Hadi gelin Gelişmiş Reklam sistemine bakalım. Reklam sisteminde artık Reklam Nicklerini ve Reklam sürelerini siz belirleyeceksiniz. Global kanal reklamlarını ekleyebilecek ve global mesajları düzenleyebileceksiniz, ayrıca bilindiği üzere her sunucuda Bu bir kontrol mesajıdır. Lütfen cevap vermeyiniz. gibi kontrol mesajları atılır, biz bunu daha ileriye taşıyarak sunucuya kontrol Nicki sokuyoruz. Nasıl mı?
Web Sistemine geçmeden önce Web sistemi'nin ne olduğunu anlatmak gerekir. Sunucu üzerinde bulunan istatistikleri domaininize ek olarak sistem. sub domaini altında gösteriyoruz, bu panelde ayrıca Şikayet, Nick Kayıt, Xline Bildirimi, Webden istek vb işlevleri Alpha sistemine entegre ettik. Genel görünüm hakkında bilgi sahibi olmanız için:
İşte Bot üzerinde bulunan Web Sistem komutları da bu paneli yönetmenize yardımcı olmaktadır. Örneğin !wsikayet on yaptığınızda şikayet panelini kapatabilirsiniz. Veyahut !wban IP yaptığınızda belirtilen ip'nin sisteme hiç girememesini sağlayabilirsiniz. Tabii bu konuda DJleri de düşündük. !wsicil Sicil gelen sicil numarasını banlarlarsa istek panelinden banlayabilirler. Örnek komutlar:

Web Sistemini tanıtmışken Oper Sistemini tanıtmamak olmazdı. Bot üzerinde komutları bulunmasa da bu sistemde Alpha ile entegreli olarak çalışır. Panele bir göz atalım:
Bu sistemde: Giriş ayarlarını yapabilir, bir kanalın logunu takip edebilir, türkçe karakter hatası yaşamadan motdunuzu düzenleyebilir ve spamfilter işlemleri ve daha nicesini yapabilirsiniz Hatırlatalım bu sistem şu anda beta versiyondur. Önümüzdeki zamanlarda bizi bekleyen birçok yenilik daha gelecek.

İstatistik Sistemi gelişmiş bir istatistik sistem tutucudur. Bir kanalı raporlayabilir, giriş çıkış verilen voice, ban sayısı gibi detayları görebilirsiniz. Bunun yanı sıra sunucuya günlük giriş ve ban sayılarına bakabilirsiniz. Buda yetmez diyorsanız; sizin için haftalık rapor da tuttuk biz. Ayrıca bu sistemin içinde Dj lere özel bir şarkı oylaması sistemi var. Nasıl mı? DJ kanalında bir şarkı oylaması başlatıp şarkılarınızı yazıyorsunuz ve userler bunlara oy veriyor. Kazanan şarkıyı Dj çalmak zorunda kalıyor!

Ve bu raporları her günün sonunda saat 23:59'da günsonu raporu olarak otomatik veriyor..

Havuz ve Ticket Sistemine bakalım. Havuz sistemi tamamen sizler için üretilmiş bir sistemdir. Örneğin sunucunuzda dolaşan bir reklamcı/lamer konusunda tüm sunucuları uyarmak istiyorsanız !lamerekle IP Sebep şeklinde bir ekleme yapıyorsunuz.. Bütün sunuculara o ip ve nick hakkında uyarı gidiyor. Ticket Sisteminde ise bir yardıma mı ihtiyacınız var? Shell'e, skypeye yada bana ulaşmaya çalışmanıza gerek yok. bir ticket mesajı atın ve o mesaj direkt olarak bize gelsin. Cevap verdiğimizde de tekrar geri bildirim yapsın. Ayrıca bot hakkında öneriniz görüşünüz varsa bizzat o botun içine not olarak ekliyoruz ;p Görelim:

[17:38:46] <Dostcanet>  Merhaba sunucumda girişlerde bir problem yaşıyorum gibi
[17:39:31] <SuLh> !bildirim Sorununuz çözülmüştür.
[17:39:31] <Dostcanet>  - Sunucuya bildirim yapıldı.

Spamfilter Sisteminde biraz değişiklik yaptık. Artık spama düşenleri kayıt altına alıp IP/Nick taraması yaptırabiliyoruz. Ayrıca Spamfilter Saat Uygulaması ile spamları otomatik olarak belirli bir saatte yükleyip belirli bir saatte kaldırabiliyoruz.. Ve bunu yaparken sunucuya da bildirim yapıyoruz.. İzleyelim:

Aynı zamanda VIP Sisteminde de biraz değişiklik yaptık. Artık 4 tane VIP Statüsü bulunuyor. Bunlar Platin/Glod/Silver/VIP olmak üzere 4'e ayrılıyor. Örneğin Platin eklenen kullanıcının kanalda kill atma yetkisi bulunurken, gold'un kanaldan kick koruması oluyor. Farklı farklı özellikler.. Bakalım:

Güvenlik Sistemi.. belki de en önemlisi, Şehir ve ISP ekleme, yasak ülke ve muaf ülke, proxy kod sorguları gibi bilindik sistemlerin yanı sıra; artık web saldırıları içinde önlem aldık. Günümüzde webden de proxy saldırısı yiyebildiğimiz için: !webkoruma on yaptığımızda web portlarını geçici olarak muaftan kaldırıyor ve taramaya sokabiliyoruz! Aynı zamanda sunucuda yoksanız bile !otoproxy on yaparak proxy saldırılarının başlangıcında 10 dakikalığına proxy korumasını aktif hale getirebiliyorsunuz.. Bu kısım biraz uzun ama her şey güvenliğiniz için!

Ve..

Eğlence sistemi epey geliştirdik ama yine de yeterli gelmiyor gibi hala güncellemelerle yeni şeyler eklemeye devam ediyoruz! Bu kısımda baya uzun ama takdir edersiniz ki her eğlenceyi istemeniz sizin hakkınız. Öncelikle eğlence sisteminde neler yapabildiğimize bir bakalım.

Eğlence içindeki komutlara text ekleyebiliyoruz.Artık botun size sunduklarıyla yetinmek zorunda değilsiniz. İstediğiniz içeriği silip ekleyebilirsiniz bu tamamen size kalmış bir şey. Hadi bakalım!

Bununla mı kalıyoruz hayır! Bakalım eğlence özelinde neler var:

Elbombasıymış bombaymış atmış bunları ben istemiyorum[/B] diyorsanız buyrun kendinizi !muaf alın.

Eğlence içerisinde 20 dile çeviri var ve sınırsız sorgu!

[19:11:58] <@SuLh> !ceviri tr en Selam nasılsınız?
[19:11:59] <%Funny> 4[Çeviri:4] Hi, how are you?
[19:12:08] <@SuLh> !ceviri tr de İyiyim siz nasılsınız?
[19:12:09] <%Funny> 4[Çeviri:4] Mir geht es gut, wie geht es dir?
[19:12:27] <@SuLh> !ceviri tr ku Sağolun ben de iyiyim!
[19:12:27] <%Funny> 4[Çeviri:4] Spas dikim ez ji baş im!

Nikahmemuru içinde çalışmalara başladık. Yakın zamanda hepinizi everiyoruz ;p

Valla ben yazmaktan yoruldum! Ekstra olarak:

BNC Sisteminde artık kendi nickinizin özeline gidip giriş yapabilirsiniz..

!eggdrop yaparak sıfırlayabileceğiniz Eggdrop botları görebilirsiniz..

!guncelleme sistemiyle son gelen değişiklikleri indirebilirsiniz..

Webmaster analizleri baya detaylı oldu!

Ayrıca Wordpress sitelerinize Proxy iplerle yorum atabiliyorsunuz!

Sistem PHP/Mirc Scripting/Python kullanılarak yazılmıştır. Umarım beğenmişsinizdir.

ALAN ADI
HOSTING
SUNUCU
Önemli Bilgiler
Top